Jak to může vypadat
V minulých letech jsme vydali zhruba dvě desítky tištěných knih. Jejich autoři jsou spokojeni a knížky už čtou jejich stejně spokojení čtenáři. Na konkrétních případech vám ukážeme, jak celý proces probíhal a jak knížky vypadají, abyste si mohli udělat představu, jak je vydání snadné.
1. Přijetí
rukopisu
Knihu, kterou nevyhodnotíme jako vyloženě špatnou, přijmeme k vydání a s autorem se domluvíme na podmínkách – počtu výtisků, rozsahu, barevnosti a typu vazby.
2. Redakční
práce
Knihu přečtou dva lidé – první se věnuje redigování a je v častém kontaktu s autorem, aby text doladili, druhý udělá korekturu.
3. Sazba
a korektura
Výsledný text převezme do své tvůrčí péče jeden z našich grafiků, aby jí dal konečnou podobu a udělal obálku. Po něm knihu ještě jednou přečteme.
4. Tisk
a expedice
Knížku pošleme do tiskárny, pohlídáme termín a dohlédneme na to, aby všechno dobře dopadlo. Pak už knížka putuje k vám – poštou nebo kurýrem.
Ukázka 1
Autor publikující pod pseudonymem Leopold Chlupatý nám dodal rukopis a asi 20 velmi zdařilých ilustrací – kreseb Václava Buňáta. Vydali jsme mu knížku ve dvou variantách – brožované i vázané.
Ukázka 2
Martina Kovářová, která se několik let starala o zvířata v brněnské zoo, sepsala několik většinou úsměvných příhod, které se svými chovanci zažila. Její knížka se prodala velmi brzy.
Ukázka 3
Andrej Lukonchik si vydáním své knížky o skřítkovi splnil dávný sen. I proto se rozhodl pro pevnou vazbu. Knížka je díky mnoha barevným ilustracím velmi povedená, ba dokonce reprezentativní.
Pavlovo pozdní odpoledne
formát A5
56 stran
50 ks brožovaných
20 ks vázaných
cena: 15 000 Kč