You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Dopsáním rukopisu putování románu nebo básnické sbírky ke čtenářům nekončí. Nemůžete teď složit ruce do klína a sami sebe konejšit iluzí, že jste pro své dílo udělali maximum. Pokud se o něm čtenáři nedozvědí, možná přijdou o mnohé. POSTAREJTE SE O TO, ABY KNIHA VYŠLA. Nyní je potřeba knihu upravit do takové podoby, aby dobře vypadala jak po obsahové, tak po formální stránce.

Není to jen tak. Každý den vycházejí desítky titulů a vemte jed na to, že minimálně tři čtvrtiny z nich mají tak strašnou pravopisnou a gramatickou úroveň, že jim čtenáři nerozumějí. A pokud ano, kdyby knihy oněch autorů viděli jejich učitelé mateřského jazyka, zhrozili by se, jak beznadějně spálená zem po nich zůstala.

Když nám pošlete svůj rukopis, po přečtení několika stránek zjistíme, jestli má vůbec smysl zabývat se jeho publikováním. Když společně usoudíme, že to smysl má, postaráme se o to, aby děj plynul volně a bez skřípění a aby se všechny osoby jmenovaly stejně na konci jako na začátku. Budete-li chtít, napíšeme na vaši knihu čtivou recenzi nebo ji posoudíme a zasadíme do kontextu. A nakonec opravíme všechny chyby, abyste se za svůj výtvor nemuseli stydět.

Posouzení rukopisu

Autoři často stráví nad svými texty dost dlouhou dobu na to, aby byli ochotni si připustit, že něco není tak, jak by mělo být, nebo že má dílo nějaké slabé stránky. A co víc, mnozí si někdy rukopis s vědomím dobře odvedené práce hýčkají a nenechali by si na něj sáhnout. Pokud si myslíte, že jste jedním z nich, upalujte rovnou do tiskárny, protože bychom vám zbytečně šlapali po štěstí.

Obsahová a textová redakce

Málokdo si při psaní knihy uvědomí, jak často záleží na detailech. Některé pasáže románu nebo povídky můžou neznalému čtenáři připadat komplikované, nelogické nebo přitažené za vlasy. Autor, který s hrdiny svého díla žije několik týdnů, měsíců nebo i let, o nich ví vše, a občas tedy zapomene dovysvětlit to či ono. Tu ta tam dokonce zapomene na to, že se manželka hlavní postavy jmenovala na začátku Jana, a tak ji v půlce novely přejmenuje na Zuzanu.

Profesionální korektura

Možná už od okamžiku, kdy jste opustili školní škamna, uplynulo dost vody a na mnohé poučky z hodin českého jazyka už jste dávno zapomněli. A třeba jste záludnostem pravopisu a gramatiky naší mateřštiny nikdy tak úplně nepřišli na kloub. To by vás ale od vlastní tvorby nemělo odradit – vždyť v autorských počinech jde zejména o obsah. Profesionální korekturu nechte na nás.